Kuvatakse postitused sildiga: Julia Aleksandrova (Loobu sildi valikust)
Atom RSS

17.12.2011  VKG sai aasta keskkonnategija tiitli

Sildid: looduskeskkond, Viru Keemia Grupp, konkursid, keskkonnategu, keskkonnategija, Keskkonnaministeerium, Priit Rohumaa, Julia Aleksandrova

Detsembri alguses välja kuulutatud aasta keskkonnategude konkursi tulemused tõid rõõmu Eesti vastutustundlike ettevõtete mõttekoja ühe liikme Viru Keemia Grupi õuele. Eesti üks suurimaid tööstusettevõtteid sai keskkonnategija auhinna keskkonnajuhtimise kategoorias.

VKG kodulehel ütleb ettevõtte juht Priit Rohumaa: "Meil on eriti hea meel selle üle, et VKG pikaajaline sihikindel tegevus keskkonnakaitse alal leidis tunnustust. Me oleme näide sellest, kuidas Eesti suurtööstuse ettevõte viib nõukogude ajast pärinevat tootmiskompleksi Euroopa parimate tööstusettevõtete tasemele."

Ettevõtte avalike suhete juht Julia Aleksandrova kommenteeris saadud tunnustust meile sedasi:

"Meie, kui tõsise tootmisettevõte jaoks oli see suur üllatus ja rõõm üheskoos, sest ressursimahukad ettevõtted reeglina nii lihtsalt „roheliseks” ei lähe. Veelgi raskem on saada oma saavutustele kõrget tunnustust.

Keskkonnajuhtimise kategooria hõlmas nii ettevõtte üldist lähenemist keskkonnaküsimustele kui ka organisatsiooni sotsiaal-eetilist konteksti ehk vastutustundlikele ettevõtetele tuttavat valdkonda. Keskkonda ei hoitud lahus teistest, otseselt keskkonda mittepuudutavatest probleemidest, vaid käsitleti ühtse tervikuna.

Meil, vastutustundlike ettevõtete mõttekoja liikmena, on rõõm tõdeda, et vastutustundliku ettevõtluse põhimõtted leidsid kajastust ja toetust ka Keskkonnaministeeriumi algatatud maineka keskkonnaauhinna puhul. Samuti loodame, et tööstusettevõtted on tulevikus aktiivsed konkursil osalejad, sest mida suurem ettevõte, seda suurem on tema keskkonnahoiu ja rohelise mõtlemise efekt ning seda rohkem pälvib ta tunnustust."

Julia Aleksandrova tõi ühe auhinna toonud näitena välja ettevõtte poolt alates 2001. aastast ümber ehitatud põlevkivi ümbertöötlevad gaasgeneraatorid eesmärgiga vähendada orgaanikasisaldust jääkainetes. Lisaks on nad ehitanud uue poolkoksi ladestamisala, mis ei reosta vett, õhku ega pinnast. VKG on rekonstrueerinud tervet põlevkivi ümbertöötlemiskomplekssi selliselt, et kogu ümbertöötlemisel allesjääv gaas ning õli oleksid taaskasutatud tootmises.

Loe uudist VKG kodulehel.

Lisa kommentaar

Koolitus

Läbi koolitus

Uudiskiri

*

*

created byNew Media Guru