Kuvatakse postitused sildiga: Viru Keemia Grupp (Loobu sildi valikust)
Atom RSS

17.12.2011  VKG sai aasta keskkonnategija tiitli

Sildid: looduskeskkond, Viru Keemia Grupp, konkursid, keskkonnategu, keskkonnategija, Keskkonnaministeerium, Priit Rohumaa, Julia Aleksandrova

Detsembri alguses välja kuulutatud aasta keskkonnategude konkursi tulemused tõid rõõmu Eesti vastutustundlike ettevõtete mõttekoja ühe liikme Viru Keemia Grupi õuele. Eesti üks suurimaid tööstusettevõtteid sai keskkonnategija auhinna keskkonnajuhtimise kategoorias.

VKG kodulehel ütleb ettevõtte juht Priit Rohumaa: "Meil on eriti hea meel selle üle, et VKG pikaajaline sihikindel tegevus keskkonnakaitse alal leidis tunnustust. Me oleme näide sellest, kuidas Eesti suurtööstuse ettevõte viib nõukogude ajast pärinevat tootmiskompleksi Euroopa parimate tööstusettevõtete tasemele."

Ettevõtte avalike suhete juht Julia Aleksandrova kommenteeris saadud tunnustust meile sedasi:

"Meie, kui tõsise tootmisettevõte jaoks oli see suur üllatus ja rõõm üheskoos, sest ressursimahukad ettevõtted reeglina nii lihtsalt „roheliseks” ei lähe. Veelgi raskem on saada oma saavutustele kõrget tunnustust.

Keskkonnajuhtimise kategooria hõlmas nii ettevõtte üldist lähenemist keskkonnaküsimustele kui ka organisatsiooni sotsiaal-eetilist konteksti ehk vastutustundlikele ettevõtetele tuttavat valdkonda. Keskkonda ei hoitud lahus teistest, otseselt keskkonda mittepuudutavatest probleemidest, vaid käsitleti ühtse tervikuna.

Meil, vastutustundlike ettevõtete mõttekoja liikmena, on rõõm tõdeda, et vastutustundliku ettevõtluse põhimõtted leidsid kajastust ja toetust ka Keskkonnaministeeriumi algatatud maineka keskkonnaauhinna puhul. Samuti loodame, et tööstusettevõtted on tulevikus aktiivsed konkursil osalejad, sest mida suurem ettevõte, seda suurem on tema keskkonnahoiu ja rohelise mõtlemise efekt ning seda rohkem pälvib ta tunnustust."

Julia Aleksandrova tõi ühe auhinna toonud näitena välja ettevõtte poolt alates 2001. aastast ümber ehitatud põlevkivi ümbertöötlevad gaasgeneraatorid eesmärgiga vähendada orgaanikasisaldust jääkainetes. Lisaks on nad ehitanud uue poolkoksi ladestamisala, mis ei reosta vett, õhku ega pinnast. VKG on rekonstrueerinud tervet põlevkivi ümbertöötlemiskomplekssi selliselt, et kogu ümbertöötlemisel allesjääv gaas ning õli oleksid taaskasutatud tootmises.

Loe uudist VKG kodulehel.

Lisa kommentaar

04.10.2011  Konverentsilt jäi kõlama: vastutustundlik ettevõtlus on pikaajaline investeering

Sildid: konverents, ettevõtlusnädal, baltcap, viru keemia grupp, tallink, reet aus, luulea lääne, martin kõdar, julia alaksandrova, investeering

Eile toimunud ettevõtlusnädala avakonverentsilt jäi Eesti ettevõtjate ning välisekspertide suust kõlama sõnum, et vastutustundlik ettevõtlus on pikaajaline investeering, mis kohati võib väljenduda suisa selles, kas ettevõte eksisteerib ka näiteks 10 või 20 aasta pärast. "Miks on vastutustundlikud ettevõtted edukad?" tõi kokku enam kui 150 ettevõtte juhi ja eksperdi.

Ettevõtlusnädala avakonverentsi paneeldiskussioonis osalenud Eesti ettevõtjad rõhutasid, et vastutustundlik ettevõtlus ei ole ühekordne projekt, vaid investeering ettevõtte pikaajalisse arengusse ja püsimajäämisse. Rahvusvahelisel turul konkureerides võib just sellest saada edu võti.

Eesti ettevõtete paneeldiskussioonis osalenud investeerimisfirma BaltCap finantsjuht Martin Kõdar rõhutas, et ettevõtted peavad hakkama vastutustundlikku tegutsemist käsitlema investeeringu mitte kuluna. „Põhjamaades ei ole täna enam võimalik müüa toodet/teenust ilma „rohelise sildita“ – mille poolest on see toode või teenus keskkonnale või ühiskonnale kasulik. Eestis on selline tendents hetkel nähtav vaid toiduainete nišis, kuid potentsiaali on igas valdkonnas,“ lisas Kõdar. „Täna tarbija juba oskab seda hinnata ja oodata. Põhjamaades inimesed näiteks usuvad sellesse ja on valmis rohkem maksma.“


Tallinki kommunikatsioonijuhi Luulea Lääne soovitus Eesti ettevõtetele oli vaadelda vastutustundlikku ettevõtlust eelkõige oma tegevusvaldkonna ja äriliste sihtide põhiselt. „ Kui mõne aasta eest keskenduti veel välistele tegevustele nagu ürituste toetamine vms, siis täna keskendutakse ettevõtte väärtuste peegeldamisel sellele, mida ettevõte teeb oma põhitegevusena – töötajate heaolu, toote/teenuse elutsükkel, tihe ja läbipaistev suhtlus investoritega, sotsiaalne aruandlus.“ selgitas Lääne „ Kasutage ära oma kohta tarneahelas ja survestage ka oma koostööpartnereid vastutustundlikumaid valikuid tegema“.

Viru Keemia Grupi avalike suhete juht Julia Aleksandrova oli imestunud, et nende põhjalik vastutustundliku ettevõtluse aruandlus nii palju laineid on löönud: "Mujal Euroopas on see tavaline asi juba." Ta lisas: "VKG jaoks ei ole sotsiaalse vastutuse poliitika vahend oma toodete parimaks müümiseks - neid ostetakse niikuinii. Tahame areneda ning vastata kohalike Ida-Virumaa elanike ootustele. Meie piirkonna elanikud, kellest iga neljas on seotud VKG tootmistegevusega, on väga teadlikud keskkonnaalaste küsimuste osas. Me peame suutma vastama kõige keerulisemate küsimustele ja selle suhtlemise taga peab olema kindel ja konkreetne töö, mitte ainult sõnad või ilus maine."

Tekstiilitööstuse jääke innovaatiliselt rakendava moedisaineri Reet Aus’i soovitus on analüüsida iga toote olelusringi (life cycle assessment) – hinnata, milline on toote keskkonnamõju ning leida üles kitsaskohad, millega oleks vaja tegeleda. „Suur oli minu üllatus, kui avastasin, et minu toote kõige suurem keskkonnamõju on Eestis tarbitav energia – siinne põlevkivienergia,“ tõi Aus näite oma kogemustest. „Kui toodaksin oma toote Taanis, kus on kasutusel u. 60% taastuvenergiat ning lisaksin transpordikulud, oleks keskkonnamõju olnud siiski kordades väiksem.“


Kõik arutelus osalenud ettevõtted rõhutasid, et igal ettevõttel on tähtis endale teadvustada, kuidas tema tegevus mõjutab ümbritsevat inim- ja looduskeskkonda. Sisemine ja väline kommunikatsioon ühiskondliku üldise hoiaku muutmiseks ettevõtjate panusest on ettevõtete endi kätes.

Lisa kommentaar

Koolitus

Läbi koolitus

Uudiskiri

*

*

created byNew Media Guru