BaltCap esitleb 2017. aasta vastutustundliku äritegevuse aruannet

Tallinn 15.05.2018

Refereering BaltCapi pressiteatest. BaltCap on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liige

2017 oli BaltCapi jaoks põnev ning väljakutseid pakkuv aasta. Asutasime kaks uut investeerimisfondi – BaltCap Infrastructure Fund ja BaltCap Growth Fund –, mis on ühed esimesed eelmise aasta alguses kehtima hakanud Investeerimisfondide seaduse alusel asutatud usaldusfondid ehk usaldusühingu vormis tegutsevad fondid Eestis.

Meil on hea meel esitleda vastvalminud 2017. aasta vastutustundliku äritegevuse aruannet (inglise keeles Environmental, Social and Governance (ESG) report). BaltCap annab seda iga-aastast aruannet oma portfellifirmade tulemuste põhjal välja juba seitsmendat korda. Oleme väga rõõmsad, nähes stabiilset kasvu ja edusamme nii keskkonna-, sotsiaal- kui ka juhtimisalastes teemades.

BaltCapi ettevõtete 2017. aasta tulemused olid muljetavaldavad – kogutulud ulatusid 615 miljoni euroni, EBITDA 60 miljoni euroni ning töötajate koguarv küündis 7533 inimeseni. BaltCapi omanduses on ettevõtete kogutulu ja EBITDA kasvanud üle kahe korra ning töötajate arv tõusnud enam kui 50%.

  1. aastal lõid meie 33 portfellifirmat ligikaudu 200 uut töökohta ja lisaks sellele:
  • maksid ühtekokku 112 miljonit eurot netopalka, sellest 70 miljonit Baltikumis (34 miljonit Eestis, 10 miljonit Lätis ja 26 miljonit Leedus);
  • tasusid 78 miljonit eurot makse, millest 49 miljonit laekus Baltikumis (25 miljonit Eestis, 6 miljonit Lätis ja 18 miljonit Leedus);
  • investeerisid 30 miljonit eurot masinatesse ja seadmetesse, uutesse ruumidesse, IT-süsteemidesse jne. (kapitalikulud), sealhulgas 29 miljonit investeeriti Baltikumis (11 miljonit Eestis, 5 miljonit Lätis ja 13 miljonit Leedus).

BaltCapi värske vastutustundliku äritegevuse aruanne on täies mahus loetav siin: http://bit.ly/BaltCapESG2017

Meie eesmärgiks on luua Baltikumi ettevõtetest rahvusvaheliselt tunnustatud oma ala liidrid. Kõige värskem näide sellest on lennukite täishooldusteenust pakkuv Magnetic MRO, mille peakontor asub Tallinnas. Aastatel 2010-2018, mil Magnetic MRO kuulus BaltCapi omandusse, kasvas firma väikesest kohalikust teenusepakkujast kasumlikuks globaalseks ettevõtteks. 2017. aastal pälvis Magnetic MRO Eesti Aasta Ettevõtte ja Aasta Eksportööri auhinnad. 2018. aastal müüs BaltCap Magnetic MRO rahvusvahelise mastaabiga strateegilisele ostjale, Shenzheni börsil noteeritud Guangzhou Hangxin Aviation Technology-le.

BaltCapi investeerimisfondide investorite hulka kuuluvad Balti riikide pensionifondid ning rahvusvahelised finantsinstitutsioonid Euroopa Investeerimisfond (EIF), Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank (EBRD), Euroopa Investeerimispank (EIB) ja teised.

 

Täiendav info:

Martin Kõdar

Tegevjuht
martin.kodar@baltcap.com

Tel: +372 665 0280
www.baltcap.com

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy