Coca-Cola HBC lõpetab lisatud suhkruga jookide müügi Baltimaade keskkoolides 

Tallinn 15.05.2018

Baltimaade üks suuremaid karastusjookide müüjaid, Coca-Cola Hellenic Bottling Company laiendas lisatud suhkruga jookide otsemüügipiirangu Baltimaades ka keskkoolide tasemele, et pakkuda lahendusi laste liigse igapäevase lisatud suhkru tarbimise suurenemise murele.

Coca-Cola HBC tegevjuht Balti riikides Konstantin Chouchoukhov ütles, et ettevõte usub lapsevanemate suutlikkusse laste tarbimisotsuste kujundamisel, kuid soovib vanemaid selles täiendavalt toetada. „Omalt poolt viisime piirangu juba ellu, aga soovitud mõju saavutamiseks julgustame ka teisi ettevõtteid meie algatusega ühinema,” lisas Chouchoukhov.

Lisaks otsemüügi piiramisele Baltimaade kõigis põhi- ja keskkoolides ning gümnaasiumides on Coca-Cola HBC pöördunud ka oma äriklientide poole ja palunud kaaluda initsiatiiviga liitumist, et algatusel oleks suurem mõju lisatud suhkruga jookide müügi vähenemisele laste haridusasutustes.

Coca-Cola HBC on alates 2006. aastast piiranud lisatud suhkruga karastusjookide, sealhulgas jäätee ja maitsestatud vee otsemüüki põhikoolides ja laiendab vastavalt UNESDA (www.unesda.eu) rahvusvahelistele eeskirjadele seda piirangut 2018. aastal ka keskkoolidesse.

Baltimaades tegutsev Coca-Cola Hellenic Bottling Company (HBC) on osa kontsernist Coca-Cola Hellenic, mis on üks suuremaid The Coca-Cola Company villijaid maailmas ja suurim Euroopas. Coca-Cola Hellenicu tegevus ulatub 28 riiki, teenindades rohkem kui 560 miljonit inimest. Ettevõtte on noteeritud Ateena, New Yorgi, Londoni ja Sydney börsil ning selle peakorter asub Ateenas.

Coca-Cola HBC Eesti alustas tegevust 2002 aastal ja annab hetkel tööd 116 inimesele. Ettevõtte tuntuimad tootemargid on Coca-Cola, Fanta ja Sprite, aga ka kohalikud tootemargid, nt Linnuse Linnuse kali.

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy