CV Online’i turundusjuht Rain: “Tööturul saavad järjest olulisemaks multitalendid”

EU Talent 21.02.2018

Kes on Supernoored, mis vahe on tööle võtmisel ja värbamisel, kuidas on töösuhted ajaga arenenud ning mismoodi kasvatada praktikakohtade väärtust?

CV Online’i turundusjuht Rain Resmeldt Uusen tutvustab meile EU Talent projekti raames CV Online’i aastatepikkusest kogemusest välja kasvanud arusaamu kaasaegsest töösuhtest.

“Tööturul oleme sünnihetkest alates. Siin on viis olulist väärtust, mille eest me seisame – juhus ja õnn, isiklik areng, teadmised, kogemused ja suhtlusringkond. Põhikooli lõpp on esimene kriitiline hetk, kus inimene mõtleb, mis minust saama peaks, ja mis ma tahan maailmas korda saata. Siit saavad alguse esimesed valikud,” tutvustab Rain Supernoorte projekti.

Mida tähendab Supernoorte sisu ja kuidas see ettevõtjatega kokku läheb?
“Ettevõtetel on surve kasvada ja laieneda. Tööhõive määr on suur, töötus aegade kõige madalamal tasemel – tööturul saavad järjest olulisemaks multitalendid ning jagamismajanduse põhimõtted,” on Rain veendunud.

Tema sõnul on oluline oma aega ja panust jagada, sest kaheksast viieni põhimõte on juba ammu kadumas. “Elu on kõik üks tervik, ei ole enam nii, et õhtul tulen koju ja hakkan oma elu elama. Töö ja muu elu on kogu aeg seotud. Sellel on ka positiivne mõju – üks tegevus aitab teisest puhata, üks tegevus aitab teist täiustada.”

“Mida ma päriselt inimesena tahan saavutada ja millega tegeleda? Need kohad tuleb inimesel enda seest üles leida, see vajab talendijuhtimist, inimeste kuulamist. Kas ettevõte on selliseks asjaks valmis, kui inimene näiteks väsib mingist ülesandeks ja saab aru, et see pole tema jaoks? Siis on ettevõttel võimalus see asendada, et inimene ei läheks ettevõttest välja,” toob Rain välja mõtlemiskoha.

Praktika on esimene töösuhe. Nagu inimsuhted ikka vajavad need aega loomiseks ja arendamiseks, neisse peab suhtuma kahepoolselt tõsiselt.

Töölevõtmine vs värbamine. Kui töökuulutus jõuab tööportaali üles, siis on juba hilja. Töö juba ootab tegemist. Värbamine on aga kaardistamine, suhete loomine. See on aga aeglasem mitmekuune protsess.

Märsis algab CV Online’is praktikakohtade teavituskampaania. CV Online’is praktikakohtade kuulutamine tasuta.

Lisa:
EU Talent Eestis
Supernoored.ee

CV.ee/praktika

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy