ERGO väärtustab noori sportlasi

ERGO Arvamusfestivalil: kuidas panna noored rohkem liikuma

Viiendal Arvamusfestivalil osales ERGO Tervise alal, kus lisaks teistele tegevustele võttis ettevõte luubi alla noorte liikumisega seotud küsimused.

2015. aasta lõpus Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonna poolt läbiviidud uuringust selgus, et umbes 75 protsenti 7-13 aastaseid koolilapsi ei liiguta end piisavalt. Ülekaalulisus suureneb jõudsalt just noorte seas. Laste ja noorte väheses aktiivsuses ei saa aga süüdistada neid endid. Kehaliste tegevuste võimaldamises ja laste innustamises mängivad põhirolli vanemad, aga ka koolide ja lasteasutuste töötajad ning kohalik omavalitsus. Teemal „Noored on hukas – liikuda või rasvuda?“ arutlesid Paides Arvamusfestivalil Rasmus Kagge, Jaan Martinson, Merike Kull, Kristjan Koll ja Kristiina Jürisson.

Lisaks uurisime juba enne Arvamusfestivali inimestelt, kui palju nemad liiguvad ja mida saaks ära teha selleks, et noored liigutaksid end rohkem. Vaata videot siit:

ERGOs soovime, et meie töötajad oleksid ise terved ning näitaksid head eeskuju ka oma lähedastele. Seetõttu pakume oma kontoris võimalust kasutada jõusaali, osaleda spordivõistlustel ning oleme korraldanud ka ühistreeninguid.

Liikumine on aga vaid üks osa tervislikust eluviisist. Seetõttu peame igal aastal tervisekuud, kus lisaks liikumisele räägime ka toitumisest, unest ning vaimsest tervisest. Lisaks on meil kontoris ka võimlemispallid, mis aitavad istudes paremat rühti hoida ning seega seljavalusid vältida.

ERGO väärtustab noori sportlasi

Eesti Olümpiakomitee toetajana andis ERGO selle aasta aprillis teist korda välja noore sportlase stipendiumi. Stipendiumi eesmärk on toetada lootustandvate noorte talentide ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel. “Valituks osutunud sportlastel on kõigil potentsiaal lüüa läbi tipptasemel ning saavutada kõrgeid kohti tiitlivõistlustel. Nad on paistnud silma pühendumise ja selgete eesmärkidega, mille poole liikuda. Soovime anda oma panuse, et noorsportlasel oleks valitud tee jätkamine muretum,” ütles hindamiskomisjoni juht Erko Makienko.

2017. aasta stipendiaadid on: Aksel Nõmmela, Andres Petrov, Anna Maria Orel, Johannes Erm, Kaidi Kivioja, Kristjan Rosenberg, Marten Liiv, Marie Turmann ja Harri Lill, Reena Pärnat, ning Robin Nool. Hindamiskomisjoni töös osalesid olümpiavõitja Gerd Kanter, EOK esindajad Martti Raju ja Aivo Normak, spordieksperdid Ivar Jurtšenko ja Maarja Värv ning ERGO esindajad Alo Alunurm ja Erko Makienko.

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy