Fontese juht Külli Lilleorg: “Muudame Eesti maailma vastutustundlikuimaks riigiks?”

Eesti 06.02.2018

“See on võimalik, oma väiksuses võiksime korraks selle peale mõelda, milline on Eesti jalajälg! Me võiksime olla ikka tõeline lipulaev,” innustab Fontese juhtivpartner Külli Lilleorg ettevõtteid läbima tänavust Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksit. 

“Teatud küpsus ja võimalused kohustavad tagasi andma ja leidma ühiskonda panustamiseks rohkem võimalusi, kui on töökohtade loomine ja maksude maksmine. Näiteks on võimalik luua lahendusi ja muutusi läbi erinevate sotsiaalsete algatuste toetamise. Ühelt poolt on vajalik leida need algatused üles ja teiselt poolt aidata neil kasvada,” usub Külli Lilleorg.
“Kui üldse mõtestada eestikeelset sõna vastutustundlik, siis siin on kaks väga võimast sõna – vastutus ja tundlikkus.”

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi poolt juba 10. aastat korraldatav Indeks (http://indeks.csr.ee) on maailmatasemel põhjalik küsimustik ettevõtetele nende tegevusmõju hindamiseks nii sisemiselt kui välimiselt, andes lisaks ka ideid oma tegevusmõju ja väärtuste selgemaks ühildamiseks.

“Vastutustundlikkus on kapital, mille väärtus ühiskonnas aina kasvab nii juhtide, klientide kui töötajate seas. Indeksis osalemine aitab ettevõttel mõelda läbi tegevused, millega oma usaldusväärsust tugevdada,” kinnitab Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop.

Indeksi läbijat ootab ees märgis, tulemused kuulutatakse pidulikult välja maikuus Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi Galal.

Kuld, hõbe ja pronks märgist ning sellega kaasnevat sertifikaati on jagatud 2008. aastast. Märgise saab ettevõte, kes täidab Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi ankeedi, mis põhineb General Reporting Inititative (GRI) koostatud ülemaailmsetel standarditel; ISO26000 sotsiaalse vastutuse põhiteemadel ja Eesti seadusandlusel eelnimetatud küsimustes.

Indeksiga seoses on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi koostööpartnerid näiteks EAS, EBS, Justiitsministeerium, Tööinspektsioon, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Mitmekesisuse Kokkulepe, MTÜ Mondo, ja Eesti Personalijuhtimise Ühingust PARE.

Vastutustundlik ettevõte
arvestab oma põhitegevuses keskkonnamõjusid; panustab ühiskonda, püüdes tegevusega kaasnevat negatiivset mõju vähendada ja positiivset suurendada; arendab töökeskkonda, turundab ja tarnib ühiskondlikku kasu silmas pidades ning hoiab juhtimises ja strateegiate koostamises meeles laiemat pilti, et luua oma tegevusega lisaväärtust kõigile asjaosalistele.

Eestis tegutseb 2005. aastast Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, mis koondab ja arendab Eestis jätkusuutlikku ettevõtlust. Tänaseks on foorumis 62 liiget. 

OSALE INDEKSIS!
http://indeks.csr.ee 

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy