Hea näide väikefirmast – Arro Keraamika loob südamliku kunstiga ambitsioonikat ettevõtet

unspecified-11

Arro Keraamika süda Liisu Arro: Meie jaoks ei ole olulised ainult numbrid, vaid ka palja silmaga nähtamatu ja käega mitte katsutav. Meie filosoofia on respekteerida elu enda ümber ja see puudutab nii keskkonda suures kui ka väikeses mõõdus. Ambitsioonid on meil suured, me läheme läbi seinte, aga me ei lähe üle laipade, vaid proovime alati leida teise variandi.

Väike perefirma Arro Keraamika on leidnud viisi siduda kokku südamlik maailmavaade ja ambitsioonikad äriplaanid. Ilmselt võikski arvata, et sellise loomingulise buketi peale võiksid tulla justnimelt loominguliselt säravad inimesed.

Liisu Arro on veendunud, et vastutustundlik ettevõtlus on uus reaalsus ning osa kogu maailma hingamisest. “Meie jaoks ei ole olulised ainult numbrid, vaid ka palja silmaga nähtamatu ja käega mitte katsutav.”

Kuidas defineerite vastutustundlikku ettevõtlust? Kuidas eristada seda mitte-vastutustundlikust ettevõtlusest?Kokkuvõttes tähendab see meie jaoks inimeseks jäämist ka keerulistes ja ekstreemsetes oludes.

Kuidas sobitub vastutustundlik ettevõtlus teie arvates kunstimaailmaga?
Väga hästi sobitub, kunstimaailm on väga tihti püüdnud juhtida tähelepanu ka nendele väärtustele, mis ei ole numbrites mõõdetavad ega silmaga nähtavad ja käega katsutavad, mida meie arvtes vastutustudlik ettevõtlus väga paljuski hõlmab.

Mismoodi teadlik äri teie klientidele kasulik on?
Vastutustundlikust ettevõtlusest ei võida ainult meie kliendid, vaid see on uus reaalsus, mis on osa kogu maailma hingamisest, ehk et meist kõigist jääb järele jälg, nii keskonna mõttes kui sotsiaalses mõttes. Usun, et meie kliendid oskavad paljuski hinnata meie toodete väärikat tööprotsessi ja tehnilist teostust, mis paigutavad meie toote teatud kategooriasse ja mida saab tarbida puhta südamega.

unspecified-2

Kuidas te enda jaoks hindate ja kuidas tunnetate vastutustundliku ettevõtluse majanduslikku, keskkonna- ja sotsiaalset mõju?
Hetkel on see väga tunnetuslik, käega otseselt katsumatu. Aga see on homne päev, uus reaalsus. Ja hea on, et iga aasta tuleb Eestis juurde neid ettevõteid, kes seda mõtestavad, kelle jaoks selline vastutustundlikkus on normaalsus.

Kuidas on Arro Keraamika teie hinnangul vastutustundlik ettevõte?
Oleme alles uus ja väike ettevõte, mistõttu on ta väga meie endi nägu ehk et meie professionaalsed ja isiklikud väärtused kattuvad väga palju.

Meie jaoks ei ole olulised ainult numbrid, vaid ka palja silmaga nähtamatu ja käega mitte katsutav. Meie filosoofia on respekteerida elu enda ümber ja see puudutab nii keskkonda suures kui ka väikeses mõõdus. Ambitsioonid on meil suured, me läheme läbi seinte, aga me ei lähe üle laipade, vaid proovime alati leida teise variandi.

Kuidas ja kellega teete koostööd, mis moodi valite koostööpartnerid?
Siiamaani on koostööpartnerite valik olnud üsna loomulik, nii nagu tekivad sõbrad, nii tekivad meile ka koostööpartnerid ning meie isiklik maailm ja töö maailm segunevadki väga tihti. Meie töö on seotud väga palju meie identiteediga, sellepärast valime ka koostööpartnerid sellised, kes ei ole ainult edukad professionaalid, vaid pakuvad maailmale ka midagi läbi oma isiksuste.

Kui palju jälgite oma igapäevatöös maailma ja Eesti poliitilisi, majanduslikke ja ühiskondlikke arenguid? Kuidas need kunsti ja kunstimaailma trendidega sobituvad – kas neid annab üldse kõrvutada?
Maailm on ikkagi üks tervik süsteem ja kõik on omavahel seotud. Kunst, ka tarbekunst, ei ole iialgi olnud tarbekaup, samas vajavad inimesed kunsti väga erinevatel aegadel ja põhjustel.

Mida keerulisem on maailma seis, seda rohkem võiks saada lootust ja lohutust kunstist, mis aitab luua kaose keskele turvalise oaasi. Samas kui maailmas läheb liiga hästi, on kunstil alati olnud ka ülesanne juhtida tähelepanu ühiskonna valupunktidele ja nõrkadele lülidele, et selle läbi elu ikka paremaks muuta.

DSCF9871

Mis Eesti ühiskonnas võiks veel muutuda või siis mida muuta, et meil oleks parem ühiskond ja ettevõtluskeskkond?
Kui saaks kuidagi maha sellelt rattalt, et iga järgmine aasta peab kõike olema rohkem ja pigem keskenduma mingisuguse taseme hoidmisele, siis arvan, et oleksime kõik tervemad ja õnnelikumad ning vastutustundlik ettevõtlus oleks iseenesst mõistetav reaalsus, mida ei peaks enam eraldi ära märkima.

ARRO KERAAMIKA USKUMISI:

Me usume lõputusse ARMASTUSSE – sellepärast on meie lauanõud valmistatud kvaliteetsest portselanist, et nad kestaksid igavesti.

Usume, et AEG on kõige väärtuslikum – sellepärast kasutame oma nõudel kõrgkuumuskulda, et neid saaks pesta nõudepesumasinas (ja selle aja kulutada hoopis endale).

Meil kõigil on HETKI, mil kuidagi ei saa kõike korraga – Elu on niikuinii täis kompromisse, aga meie ei taha teha ühtegi järeleandmist oma nõude osas. Me oarem toodame vähem, aga hästi. Ja kui nüüd järele mõelda, siis me ju tegelikult ei tahagi KÕIKE, vaid ainult PARIMAT.

Me usume TRADITSIOONIDESSE, mis hindavad armastust, lähedust ja sõprust – me kasutame oma nõudel ühe pere kolme põlvkonna kunstnike töid.

Me usume ELUSSE endasse nii nagu see on ja püüame igapäeva rituaalid muuta veidi erilisemaks, nii et tavalisest saaks ainulaadne.

Me pole täiuslikud ja Teie pole ka – aga Teil on paganama hea maitse! :)

Tutvu Arro Keraamika loominguga www.liisuarro.eu

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy