Kadri Simson jagab tänasel Vastutustundliku Ettevõtluse Galal välja rekordarvu märgiseid

Telia maja 25.05.2017

KadriSimson2

Tänaõhtusel Vastutustundliku Ettevõtluse Galal tunnustatakse juba 9. aastat neid ettevõtteid, kes arvestavad oma tegevuse mõju ka laiemalt. Rahvusvaheliste esinejatega pidulikul sündmusel ulatab Vastutustundliku Ettevõtluse Märgised üle majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

“Ettevõtete eetiline tegutsemine on küll tõenäoliselt pea sama vana kui ettevõtlus ise, kuid teadlik ühiskondliku vastutuse võtmine on saanud suurema hoo sisse alles viimastel aastakümnetel. On tõeline oskus kombineerida äriline edukus ning samal ajal ka ühiskonna üldisesse heaolusse panustada,” kinnitab minister Kadri Simson vastutustundliku ettevõtluse olulisust ühiskonna arengul.

“Sel aastal osales Indeksis arvukalt ettevõtteid ning välja antakse ka rekordarv kuld, hõbe ja pronks taseme märgiseid märgiseid. Indeksis osalemine aitab vastata küsimustele, mida huvigrupid ettevõtetelt ootavad,” selgitab Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop. “Teenuse, toote ja töösuhte kvaliteedi kõrval muutub üha olulisemaks kogu ettevõtte tegevuse mõju elukeskkonnale ja majandusele.”

Täna tunnustatakse neid ettevõtteid, kes peavad oluliseks oma tegevuse mõju ühiskonnale, tehes jõupingutusi negatiivse mõju vähendamiseks ja positiivse suurendamiseks. Just sellise suhtumisega kujundatakse ühiskonnas pikaajalisi positiivseid muutusi.

Ka Simson nendib, et “ainuüksi finantsnäitajatele tuginev ettevõtlus ei ole jätkusuutlik ja meid ühiskonnana edasi ei vii.”

Teema olulisust Eesti ühiskonnas kinnitab seegi, et kahe aastaga on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi liikmeskond pea kahekordistunud ning võrgustikuga on liitunud erinevate valdkondade ettevõtteid ehitusest ja tootmisest panganduse ja toiduainetööstuseni.

Tänasel Vastutustundliku Ettevõtluse Galal astuvad ettekandega üles pikaaegne Rootsi parlamendiliige ja Roheliste partei kõneisik Maria Wetterstrand, Telia Eesti juht Dan Strömberg, Tallinna Lennujaama juht Piret Mürk-Dubout ning majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Indeksi täisankeedi täitmine avaneb uuesti 2018. aasta jaanuaris. Lühiankeeti saab täita aastaringselt indeks.csr.ee.

Foto: Õhtuleht

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy