Vastutustundlik käsitööõllede pruulija Õllenaut tutvustab oma tegutsemispõhimõtteid

Liisa-Indra Pajuste 30.06.2017

“Mahult maitsele!” on üks Õllenaudi lööklause – nimelt on kohaliku käsitööõlu pruulijad veendunud, et õlust leidub rohkematki kui ainult joovastavat efekti. Mismoodi selline asi ärile kaasa aitab, seda kirjutab õllenautleja Urmas Roots.

Õllenaudi lugu sai alguse, kui pruulmeister Ilmar, leidmata poest ühtegi huvitavat õlut, hakkas kodus ise pruulima. Mõne aastaga kasvas nõudlus sõprade ringis kiiresti ning nii lõime Ilmariga 2012. aasta lõpus käed ning esimesed Õllenaudi õlled väljusid pruulikojast 2013. aasta 26. novembril.

Õllenaut on käsitööpruulikoda, mis kasutab igapäevaselt kohalikku Eestimaist toorainet. Meile meeldib pruulida erilisi õllesid, millel on tugev kohalik karakter. Meie eesmärk on pruulida head õlut ja majandada jätkusuutlikult, mille käigus võidaksid kõik – tarbija, tooraine tarnija, logistika pakkuja, kauplus kui ka meie – kõik õlleketi osalised saavad õiglase osa kasumist, olgu see emotsionaalne, fiskaalne või mõlemat.

Õllenaut maksab õiglast palka, algusest peale on meie palgapoliitikat juhtinud loosung „Töötaja palk peab olema nii suur, et ta saab Õllenauti osta“. Selle filosoofia saab kanda üle ükskõik millisele tööstusharule. Näitena siis ei peaks Rimi kassapidaja käima Maximas toitu ostmas või ei tohiks suuremate investeeringute (uus auto, kodune elektrituulik) puhul töötajal olla mingit probleemi ostule oma palgataseme abil rahastus saada. Kõik riiklikud maksud on Õllenaudil ausalt tasutud.

Taaskasutame 95% ulatuses oma tootmisjääke, kaasa arvatud keedukatla energia ja jahutusvesi. Meie logistikapartner Vinare Logistika opereerib efektiivset transpordivõrku, mille tulemusena ei tehta üldjuhul meie õlle tarnimiseks eraldi sõitu, vaid meie õllekast sõidab lihtsalt „trammiga“ kaasa „väljudes õiges peatuses“.

Õllenaudi kasutatav klaastaara on taotluslikult valitud ühekordne, sest meil ei ole pudelipesu võimekust. Ühekordne pudel on kergem, tema valmistamiseks läheb vähem klaasi ning transpordiks vähem kütust. Taararingluseks kasutame Eesti Pandipakendi süsteemi ning hetkel ei ole keegi veel tõestanud, kumb siis ikkagi on keskkonnasõbralikum: kas ühekordsete pudelite purustamisjääkidest uute pudelite valmistamine või ränga keemia ja ohtra veega korduvkasutatavate pudelite puhastamine.

Õllenaut võtab hea meelega tööle praktikante, oleme kasutanud ka töötukassast saadetud töötajat, panustame kohalikku heategevusse läbi heategevusorganisatsiooni Lions ning meie hoovis kohtuvad kord nädalas tootjad tarbijatega (OTT).

Osaleme valdkonna arendamises läbi erialaühenduse Eesti Väikepruulijate Liit, mille nõu on küsinud nii ministeeriumid, Eesti Pandipakend kui ka Konkurentsiamet.

Arendame oma töötajaid majasisestel ja –välistel koolitustel ning kaasame neid nii palju kui võimalik ka igapäevaotsuste juurde. Loomulikult kaasneb sellega ka võrdne kohtlemine, meie viieliikmelisest personalist on kaks naised, kelle palgatase on võrdne sama tööpere taseme meestega.

Meie turundus tundub meile endile, vaadates suurte õlletehaste tegevust, vahel liigagi aus, tarbijate kaebustega tegeleme jooksvalt ning klientide ja koostööpartnerite rahulolu uuringuks teostame personaalseid küsitlusi, mille regulaarsust on kavas suurendada.

Õllenaudi juhtmõte on algusest peale olnud „Mahult maitsele!“, mille laiem seletus on juua vähem, kuid kvaliteetsemalt-maitseküllasemalt, saada õllest elamus. Näeme oma klientidena teadlikke tarbijaid, kes otsivad õllest midagi enamat kui ainult joovastavat efekti.

Õllenaut ei ole ainult meie, vaid on iga õlle nautija, kes eelistab maitset mahule ja kes soovib õllelt midagi enamat kui lihtsalt joovastavat efekti. Õllenaut on ka uute elamuste otsija nagu kosmonaut, kes julgeb kogeda maitseid, mida keegi teine ei ole varem proovinud.

Vaata Õllenaudi kohta lisa: http://ollenaut.ee

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy