Konsultatsioonid

Oleme aidanud jätkusuutliku ettevõtluse paremale juurutamisele Eesti ettevõtetes kaasa alates 2006. aastast. Meie senise kogemuse ja ettevõtetega kokkupuute põhjal nõustame eelkõige neil teemadel:

Jätkusuutliku ettevõtluse strateegia

Aitame kujundada protsessi, mille raames valmib ettevõtte jätkusuutlikkuse strateegia – olenevalt ettevõtte suurusest võib see olla mahukam strateegia või lühem põhimõtete kogum. Vastavalt soovile võib meie panus olla kogu protsessi juhtimine või vaid õige suuna kättenäitamine. Strateegia loomise juurde käib tihti ka ettevõtte sidusgruppide ootuste väljaselgitamine ning jätkusuutliku ettevõtluse indeksi läbimine.

 Jätkusuutlikkuse alane aruandlus

Finantstulemuste kõrval oma sotsiaalse- ja keskkonnaalase tegevuse kohta raporteerimine omandab ka Eestis rohkem tähtsust (sh Euroopa Komisjoni nõuded, huvi rahvusvaheliste partnerite poolt jt). Esimese aruande koostamise teeb sujuvamaks välise kogemuse kaasamine. Meie võimalik panus ettevõtte aruande koostamisel mahub aruande raamistiku tutvustamise ja kogu aruande koostamise vahele.

 Sisekommunikatsiooni kampaaniad

Töötajate teadlikkus ja arusaam ettevõtte jätkusuutlikkuse põhimõtetest on oluline, sest oma inimeste panus aitab sellest kõigest ka kasu saada. Oma inimesed peaksid astuma ühte sammu ning olema positiivsed eeskujud ja väärtuste kandjad. Aitame kokku panna või ka läbi viia organisatsioonisiseseid kommunikatsioonikampaaniaid – näiteks jätkusuutlikkuse teemaline nädal koos seintel ja intranetis olevate sõnumite, loengute, võistluste, perede kaasamise ning muude aktsioonidega.

 Rahvusvaheliste standardite juurutamine

Oleme tõlkinud eesti keelde nii sotsiaalse vastutuse alase ISO 26000 standardi (mittesertifitseeritav) kui ka Global Reporting Initiative (GRI) jätkusuutliku aruandluse juhise. Tunneme seega neid standardeid hästi ning aitame soovi korral arusaadavaks teha. Lisaks pakume tuge ISO 14001 ja EMAS keskkonnajuhtimise standardite juurutamisel.

Kogukonna, loodus- ja töökeskkonna alane nõustamine

Pärast ettevõtte tegevusega tutvumist saame teha oma soovitusi, millistele jätkusuutlikkuse teemadele peaks sotsiaalset- (kogukond), loodus- ja töökeskkonda silmas pidades panustama. Sageli käib see nõustamine käsikäes vastutustundliku ettevõtluse indeksi küsimustiku täitmisega. Pidades silmas ettevõtte valdkonda, vajadusi ja võimalusi aitame luua mõtestatud kogukonda panustamise strateegiaid.

 Koostöö katuseorganisatsioonidega

Oleme valmis koos erinevate ettevõtteid koondavate liitude ja kodadega rääkima võimalustest, kuidas saame aidata nende liikmesettevõtetel jätkusuutliku ettevõtluse teemat edukamalt rakendada – alates katuseorganisatsioonide enda panusest kuni meie koolituste ja nõustamiseni välja.

Telli koolitus või uuri lähemalt!

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy