Löö kaasa: 25. jaanuaril puhastatakse oma nutiseadmed digiprügist

Löö kaasa: 25. jaanuaril puhastatakse oma nutiseadmed digiprügist

Telia kutsub kõiki inimesi ja ettevõtteid 25. jaanuaril osalema Digitaalsel koristuspäeval, mille käigus korrastatakse oma nutiseadmed kasututest failidest ja andmetest.

Digitaalse koristuspäeva eesmärk teha korda oma digielu ning kustutada kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks.

Digitaalsel koristuspäeval on väga selge ja reaalne kasu, sest digiprügi kustutamine vabastab nutiseadmete salvestusruumi, muudab seadmed kiiremaks ning hoiab selle tulemusena kokku väärtuslikku aega. Samuti pole välistatud, et koristamise käigus leiavad osalejad oma minevikufailidest inspiratsiooni ning unustatud häid ideid.

Telias on reede, 25. jaanuar juba välja kuulutatud suureks digitaalseks koristuspäevaks, mil  töötajad saavad pühendada endale sobiva osa tööpäevast oma arvutites ja telefonides olevate failide, e-kirjade ja kontaktide korrastamiseks. Samuti on oma kaasalöömist kinnitanud SEB pank, Ericsson Eesti, PricewaterhouseCoopers, Pipedrive, Lastekaitse Liit, Eesti Pärimusmuusika keskus, Tallinn Music Week ja Tallinna Majanduskool.

Ettevõtmisega on oodatud ühinema kõik ettevõtted ja eraisikud, et panna alus iga-aastasele traditsioonile, nagu seda on maikuine looduse koristamise talgupäev. Kõik eraisikud ja ettevõtted, kes soovivad digikoristusest osa võtta, saavad oma osalemisest märku anda Telia Facebookis või Digitarga blogis.

Telia tehnoloogiaportaal Digitark pakub digitaalse koristuspäeva sujuvaks läbiviimiseks ka häid nippe, kuidas oma tehnoloogilisi abivahendeid puhastada ning säilitada ja korrastada faile nõnda, et sellest saaks loomulik harjumus tulevikuks. Kõik nõuanded jõuavad Digitarga rubriiki koristuspaev.digitark.ee.

Näiteks loe artiklit, nippidest, kuidas nutiseadmed tipp-topp seisukorda saada siin:

https://digitark.ee/nipid-nutiseadmed-tip-top-seisukorda/

Digitarga portaalis on avatud ka kalkulaator, mis annab hinnangulise ülevaate, kui suures mahus 25. jaanuaril inimesed ja ettevõtted oma seadmetest digiprügi kustutavad.

 

 

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy