SEB: tagasiside meie lastetoale on positiivne

SEB personali ja koolituse divisjoni direktor May-Liis Musting räägib SEB kogemusest lastetoa loomisel. 

  1. Mis ajendas lastetuba organisatsiooni ehitamast? Miks on see teie organisatsioonile oluline?

SEB-s töötab väga palju lapsevanemaid. Aegajalt on ikka vaja lapsega arstile minna või lasetaiast-koolist tervisepäev vmt võtta. Siis on hea, kui lapsevanem saab muretult tööd teha, teades, et laps on tema lähedal ja turvalises kohas.
Meil tuli lastetoa ehitamise otsus suhteliselt kiiresti ja ka sellele järgnev teostusfaas oli kiire. Kaalusime plusse-miinuseid ja kuna plusse oli ilmselgelt väga palju rohkem, siis otsustasimegi teostusega algust teha. Kõige suurem pluss on ikka see, et kui lapsevanem  on õnnelik ja rahulolev, siis on ta ka töötajana õnnelikum. Teisena aitab lastetuba kindlasti kaasa töö- ja pereelu tasakaalule. Meie lastetuba on multifunktsionaalne – seal on ruumi nii mängimiseks, puhkamiseks kui ka võimalus eraldatud ruumis koolitöid teha ja ka lapsevanematel tööülesandeid täita.

  1. Milliseid tegevusi selle lastetoa loomiseks ellu viisite?

Alustasime sobiva asukoha otsimisega – millisel korrusel, milline ruum, kui suur, sisustus jne võttes kõikides aspektides arvesse eelkõige laste turvalisust. Lastetuba võib olla nii hoidjaga kui hoidjata, meie valisime esialgu teise versiooni ja panime  rohkem vastutust lapsevanematele, kuid oleme kirja pannud ka reeglid, mis aitavad nii lapsi kui lapsevanemaid end hästi ja turvaliselt tunda. Meie organisatsioonikultuuris on oluline roll pere- ja töötajasõbralikul lähenemisel ja selle igakülgsel toetamisel ja arendamisel. Vaadates lastetoa kasutatavust ning üritusi ja ettevõtmisi mida sellel suunal oleme teinud ja teeme, siis saame öelda, et liigume õiges suunas.

  1. Mis on olnud suurim väljakutse selle arenduse elluviimisel?

Suurim väljakutse mille peale mõtlesime oli turvalisus (e evakuatsioon kriitilisel momendil), aga selle küsimuse lahendasime ka kiirelt.

  1. Millised on olulisemad tulemused või muutused (näiteks töötajate rahulolus, tagasisides, juhtimises, organisatsiooni kultuuris või muus)?

Kõige väärtuslikum on töötajate tagasiside, kes lastetuba kasutavad. Rahulolu ja tagasiside on väga positiivne olnud ja nüüd peale mõne aastast kasutamist saame juba ka häid mõtteid ja ettepanekuid lastevanematelt nii lastetoa sisustuse kui ka tehniliste lahenduste osas.

  1. Milles väljendub selle arenduse kasu teie töötajatele?

Lapsevanemad, kes lastetuba kasutavad hindavad, et tööandja sellist võimalust pakub ja on rahulolevamad. Rahulolu võrdlust on numbrites ja statistikas keeruline välja tuua, sest lapsed on meie organisatsioonis alati oodatud, kuid peale lastetoa avamist on neil hubane, mõnus, kindel koht kus lisaks lapsevanema tööruumile viibida.

  1. Milles väljendub selle arenduse kasu teie organisatsioonile? Kas uute töötajate leidmisel või olemasolevate hoidmisel on see argumendiks? 

Lastetuba hindavad eelkõige ikka need töötajad, kellel on lapsed ja nende töötajate motivatsioonipaketi osa on see küll.

  1. Kuivõrd on SEB juhatus/juhtkond selle arendusega kaasas olnud? 

Juhatus oli kaasatud kohe alguses aruteludesse ja oli väga idee ning teostuse poolt. Tippjuhtkonna kaasamine ja nende toetus selliste otsuste puhul on äärmiselt vajalik.

  1. Tagantjärele tarkus või soovitus?

Tegevused, mis esialgu tunduvad toovat kaasa suuri kulutusi, ei pruugi seda alati olla! SEB sai lastetoa valmis ja sisustatud suuri kulutusi tegemata. Sisustuse osas kaasasime ka oma töötajaid, kes lahkesti mängutuppa terveid ja puhtaid mänguasju tõid. Töötaja kaasatus, hoolimine ja arvestamine tema soovidega tagab stabiilsuse, lojaalsuse ja pikaajalised töösuhted. Meie töötajad osakavad tööandja panust hinnata.

 

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy