Seminar „Keskkonnajuhtimise süsteemide rakendamise kitsaskohad ning investeerimisvõimalused ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse“

Keskkonnaministeerium 06.03.2017

6.märtsil toimub EKJA Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsatsiooni (EKJA) korraldatud  seminar Keskkonnaministeeriumi I korruse konverentsisaalis (Narva mnt 7a).

Tegemist on Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsiooni selle aasta esimese seminariga.

Seminari fookuseks on keskkonnajuhtimissüsteemide rakendamise kitsaskohad sertifitseerijate kogemusel. EKJA sertifitseerimise vallas kogenud liikmed: Bureau Veritas Eesti, DNV GL Estonia ning Metrosert AS jagavad ettevõtetele ning konsultantidele oma kogemusi seoses ISO 14001:2015 ja EMAS sertifitseerimisega. Lisaks keskkonnajuhtmissüsteemidele saab kuulata põnevaid ettekandeid energiajuhtimissüsteemist ISO 50001 ja selle erinevusest ISO 14001-ga ning investeerimisvõimalustest energia- ja ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse.

Seminaril osalemine maksab 20€. Seminarile saab registreerida kuni 2.märtsini, täites registreerimisankeedi, mis asub SIIN.

Seminari päevakava

13.00 – 14.30     ISO 14001:2015 rakendamise kitsaskohad Bureau Veritas Eesti ja DNV GL Eesti näidetel

Andro Kivistik, Bureau Veritas Eesti OÜ ja Andres Kalda, DNV GL Eesti

Andro Kivistik ja Andres Kalda toovad oma organisatsiooni töökogemuste põhjal välja uue ISO 14001:2015 standardi rakendamisel korduma kippuvad vead.

 

14.30 – 15.00     EMAS määrus ning selle rakendamise peamised kitsaskohad Metroserdi näidetel

Andres Martma, AS Metrosert

Andres Martma räägib EMAS määruse uuendustest ja tulevikust ning toob töökogemuste põhjal välja peamised mittevastavused EMAS määruse kohase keskkonnajuhtimissüsteemi rakendamisel.

 

15.00 – 15.30     Arutelu ja sirutuspaus

 

15.30 – 16.00     ISO 50001 energiajuhtimissüsteemi standardi ülevaade ja selle erisus ISO 14001-ga

Andro Kivistik, Bureau Veritas Estonia OÜ

 

16.00 – 17.00     „Kuidas teostada tasuvaid investeeringuid energia- ja ressursitõhusatesse tehnoloogiatesse?“

Mart Moora, CoreGrow OÜ

Mart Moora tugineb oma ettekandes praktilistel näidetel investeeringutest, nende elluviimisest ja tulemustest. Kajastades investeeringute ettevalmistuse ülesehitust, millistest tehnilistest nõuetest ja muutujatest sõltuvad investeeringute tasuvusnäitajad. Kuidas leida sobivat finantseerimismudelit? Millised on teenuspaketid energia- ja ressursitõhususe investeeringute teostamiseks?

Küsimuste korral pöörduda ekja@ekja.ee või 627 6115.
Kui Teil ei ole siiski võimalik seminaril osaleda, siis palume Teid sellest meid vähemalt kaks päeva enne seminari toimumist teavitada kas e-posti teel: ekja@ekja.ee või 627 6115.   

Seminaril kasutatavad materjalid edastatakse kõigile osalejatele peale seminari elektrooniliselt.

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy