Septembris on fookuses tööohutus – panusta ohutusse kohe!

Eesti 29.08.2018

Septembris võtame fookusesse tööohutuse ning räägime juhendamise olulisusest. Ainuüksi 2017. aastal juhtus Eestis 5184 tööõnnetust ehk 14 õnnetust päevas. Seda on selgelt liiga palju. Olukorra muutmiseks on üks võimalik samm vaadata üle tööohutuse alase juhendamisega seonduv.

Millal viimati juhendamine läbi viidi, kas poleks ehk aeg seda korrata? Või oleks tervikuna vaja üle vaadata töökeskkonna riskianalüüs? Tööinspektsioon kutsub septembris üles neile teemadele mõtlema ning tegutsema. Abi ja nõu saab Tööelu portaalist.

Lisaks kutsume osa võtma aktsioonist Panusta ohutusse kohe! Selleks tuleb septembri viimasel nädalal (24.-30.09) viia ettevõttes läbi tööohutuse alane juhendamine, teha aktsioonist foto või video ja saata see toimetaja@tooelu.ee. Aktsioonis osalemiseks on vajalik registreerumine SIIN. Saadetud fotod koondatakse osalevate ettevõtete nõusolekul Tööelu Facebooki lehele, et innustada tegutsema ka teisi. Registreerumine on avatud ja seda saab teha kuni 30. septembrini. Kampaania eesmärk on tõsta teadlikkust juhendamise olulisusest ning aidata kaasa sellele, et tööõnnetuste arv Eestis langeks.

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri andmetel toob iga tööohutusse investeeritud euro tagasi 2.2 eurot.

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy