Turundussaade Impact 80/20: “2200 uuringut kinnitavad vastutustundlikkuse kasumlikkust”

Impact 80/20 20.02.2018

Juhil on igapäevane võim ja vastutus teha otsuseid ning seega on tal võimalus sellega mõjutada end ümbritsevat. Samas on teadlikku vastutustundlikku tegevust juhtide seas hetkel justkui üsna vähe?
Kristjan Raude turundussaatest Impact 80/20 jutustas seekord Kristiina Esopiga Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumist ja Paavo Paukliniga IT ettevõttest Netcorp.

“Vastutus on lugupidamine väliskeskonna ja iseenda suhtes. Sellekohaselt suhtumine ja toimetamine,” avab Kristiina Esop teema, “iga otsus, mida sa juhina teed, võiks olla kantud lugupidamisest ja hoolimisest. Olgu süda ja mõistus koos ja sellest tulebki välja vastutustundlik juhtimisstiil.”

Kristjan Raude uurib ka vastutustundlikkuse majanduslikku kasu, on see kõigest sõnakõlks?
“Uurimus, mis võttis kokku 2200 teist uurimust, mis omakorda vaatasid, kus vastutustundliku ettevõtluse juures majanduslik kasu on, leidis, et kasu on olemas ja see on läbivalt sarnane tendents,” kinnitab Esop, rõhutades, et Eestis on oluline vaadata, mis tähendab meile hoolivus ning see omavahel selgeks rääkida.

Vastutustundlikkuse teemaga võib minna filosoofiliseks, aga palju asju on ka väga konkreetsed. Näiteks, kui sa ettevõtjana tarbid meie ühist loodusressurssi, siis sa kannad hoolt selle eest, et see ennast ka taastoodaks. Milline on sinu tegevuse pikaajaline mõju?

Ka Paavo Pauklin nendib, et “heategemisest tuleb rääkima ausalt ja võimalikult palju. Nii inspireerime teisi, kuid saame viidata ka olulisele probleemile. Vastutustundlikkus aitab paremini värvata ja tagab, et inimesed ei lahku kergelt,” on ta veendunud.

Kristiina Esop soovitab alustada sisekliimast – kas töötajad on terved, kas ettevõttele on oma mõju arusaadav… Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum saab anda siinkohal ka hea tööriista – indeksi küsimustiku – http://indeks.csr.ee.

“Ja kui see tehtud, küsi, mida saaks veel teha? Kui töötajad on terved, silmad säravad, ettevõttel on eesmärgid ja väärtused paigas, siis on üsna loomulik, et sellega kaasneb ka kasu,” lisab ta lõpetuseks.

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy