Vastutustundlikud valikud – Teomeeter loendab igapäevaseid häid tegusid

Eesti 05.02.2018

Vastutustundlikud valikud

Just nagu vastutustundlikud ettevõtted hoolitsevad oma lõppeesmärgi saavutamisel ka selle eest, et nende tegevus omaks ühiskondlikku väärtust, saame meie oma isiklike eesmärkideni jõudmiseks vajalikke tegusid kas või natuke kohandada selle järgi, et need oleksid kaasinimeste suhtes hoolivad ja tähelepanelikud. Olgu selleks teistega arvestav käitumine liikluses, kui tegelik eesmärk on jõuda kiirelt oma sihtpunkti, või tähelepanelikkus teenindajaga suhtlemisel, kui põhieesmärk on saada poest soovitud tooted. Teinekord piisab päeva suurima heateo korda saatmiseks rada vahetava möödasõitja vahele laskmisest või sõbralikust naeratusest teenindajale.

Erinevaid hoolivaid tegusid teeb enamus muidugi iga päev  –  enamik meist ei taha ju, et teistel oleks halb. Aga kas saame alati aru, kui mõni meie tegu või tegemata jätmine põhjustab või panustab teise inimese kannatusse või kahjusse? Kas see, kui ma ei toeta tuttavat, kellele peol alkoholi peale surutakse või ei teavita politseid liikluses ohtlikult käituvast juhist, võib kedagi kahjustada? Meil on võimalus asju muuta.


Mis on Teomeeter?

Eesti on see, mida igaüks meist teeb. Ja tegemata jätab. Häid tegusid võib olla väga erinevaid, Teomeeter on veebileht, mis pakub välja rea häid tegusid Eesti jaoks kriitilistel teemadel, kus me ise hoolimatusega üksteisele kannatusi ja õnnetusi põhjustame. Teomeeter on koos ekspertidega sõnastanud jõukohased teod, mis enim muutust toovad ja kutsub kõiki märkima www.teomeeter.ee lehel ära, mida nemad parema Eesti nimel teevad või teha soovivad. Teomeeter mõõdab ja loendab, kui palju head me tegelikult ühiselt korda saadame. Lisaks saad näha, kui paljud teised sinuga samu häid tegusid teevad ning tunda, et sa ei ole head tehes üksi.

Teomeetrisse lisandub uusi teemasid, kuigi enim ärahoitavaid surmi ja õnnetusi põhjustav kolm ik – liiklus, alkohol ja vägivald – on juba kümnete tuhandete lubadusteni jõudnud. Lisaks pakub Teomeeter koos Päästeametiga välja ideid, kuidas tõsta Eesti tule- ja veeohutus veel kõrgemale tasemele.

Tunnustagem üksteist hoolivate tegude eest

Varem ei olnud meil kohta, kuhu märkida ära oma hoolivad teod. Sellised teod on auasi ja nende eest võiksime iseend ja üksteist tunnustada, sest selliste tegudega astume regulaarselt õige natuke oma mugavustsoonist välja, et olla ise see muutus, mida Eestis näha tahame. Liiklus ei pea olema põnevusdraama, alkoholikultuur ei pea olema masendav ja vägivald ei pea olema paratamatu nähtus inimkonnas. Ning muutused ei pea algama seadustest, oma harjumustega saame kujundada sellise Eesti, nagu soovime. Millal siis veel, kui mitte nüüd, Eesti väärika saja aasta juubeli künnisel?

Vaata  www.teomeeter.ee , leia oma teod ja jaga sõpradega.

TM_taustapilt

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy