VEFi liige Tallinna Sadam teavitas kavatsusest noteerida aktsiad Tallinna börsil

Tallinn 08.05.2018

AS Tallinna Sadam teavitas 8. mail kavatsusest noteerida aktsiad Tallinna börsil. Teavituse kohaselt kavatsetakse pakkuda jaeinvestoritele Eestis ning institutsionaalsetele investoritele Eestis ja välisriikides ligikaudu kolmandikku ettevõtte aktsiatest.

AS Tallinna Sadam kavatseb emiteerida kuni 75 404 968 uut aktsiat ja tänane ainuaktsionär Eesti Vabariik kavatseb täiendavalt müüa kuni 11 300 000 olemasolevat Tallinna Sadama aktsiat. Aktsiate eeldatav märkimisperiood on 25. maist 6. juunini 2018. AS Tallinna Sadam plaanib kuulutada aktsiate avaliku pakkumise välja sellekohase teatega 25. mail. Aktsiate avaliku pakkumise väljakuulutamisel avalikustatakse ka pakkumisega seonduv Finantsinspektsioonis registreeritud prospekt.

Valitsuse plaan  noteerida Tallinna Sadama aktsiad Tallinna Börsil  loob peamiselt uusi investeerimisvõimalusi Eestis. Selle sammuga loodetakse parandada kohaliku kapitalituru likviidsust ja atraktiivsust. Samuti suurendab planeeritud noteerimine veelgi enam Tallinna Sadama efektiivsust ja läbipaistvust ning on eeskujuks tulevikus võimalike teiste Eesti riigile kuuluvate äriühingute noteerimiseks börsil.

Tänavu aprillis ettevõtte senise ainuaktsionäri Eesti Vabariigi poolt kinnitatud dividendipoliitika seab ettevõtte eesmärgiks maksta aastatel 2019–2020 aktsionäridele netodividende vähemalt 30 miljonit eurot aastas ning alates aastast 2021 vähemalt 70 protsenti eelmise aasta puhaskasumist (välja arvatud ühekordsete tehingute mõju ja sõltuvalt turutingimustest, kasvust ning arenguplaanidest ja arvestades vajadust säilitada mõistlik likviidsus).

Aktsiate institutsionaalse pakkumise korraldajad on Citigroup Global Markets Limited,  Carnegie Investment Bank AB, Erste Group Bank ja Swedbank. Jaepakkumise korraldajad on Swedbank ja LHV Pank.

AS-le Tallinna Sadam kuulub Eesti suurim kauba- ja reisisadamate kompleks, mida läbis 2017. aastal 10,6 miljonit reisijat ja 19,2 miljonit tonni kaupa. Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel. Tallinna Sadama 2017. aasta müügitulu oli 121,3 miljonit eurot, kulumieelne tegevuskasum (EBITDA) 66,5 miljonit eurot ning puhaskasum 26,4 miljonit eurot.

 

Vaata lisa: https://investor.ts.ee/ ja http://www.ts.ee/

Vaata videot:  https://www.youtube.com/watch?v=Gy2GdkJ5z5Q

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.

Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy