Säästva Arengu Eesmärgid saavad Indeksi osaks

Sügisel käivitus Investorliikmete töögrupp, kelle eesmärgiks on kaasa aidata Taanis väljatöötatud Säästva Arengu Eesmärkide põhise hindamismetoodika sidumisele Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksis. 

VEF on aastaid teinud koostööd erinevate Eesti ettevõtetega, et neid toetada arenguteel vastutustundliku ettevõtluse kontekstis. Aeg on küps, et joondada meie kohalikud ambitsioonid globaalsete parimate praktikatega. Sellega seoses andsime avalöögi vastutustundliku ettevõtluse indeksi 2021 arendusprotsessile.

Säästva arengu eesmärgid on alates 2015. aastast olnud heaoluriikides üha rohkem kasutusel olev riiklik raamistik, mida võetakse üha enam ka arvesse juhtimisel ning investeerimisotsuste tegemisel. Seetõttu on oluline ettevõtetel oma tegevust selle raamistiku kontekstis mõtestada.

VEF alustas koostööd vinge grupi teotahteliste organisatsioonidega, kuhu kuuluvad:
– Taani partner SDG Lead, kes jagab parimat rahvusvahelist teadmust vastutustundlike ettevõtete hindamises;
– meie inspireerivad liikmed, kes hingega panustavad globaalsete eesmärkide Eesti turule kohandamisega; BaltCapCoop Pank ASEuroPark Estonia LindströmMiltton New NordicsProekspert ASSustinereTeliaUtilitas
– partnerid, kes ettevõtete suundasid ühiskonnas laiemalt saavad toetada. ESTVCAKeskkonnaministeeriumMajandus- ja KommunikatsiooniministeeriumPõhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.

Julgustame ettevõtteid hoolimata oma suurusest või stardipositsioonist arendama keskkondliku ja sotsiaalse mõju juhtimissüsteeme.

Juba 2021 jaanuaris on avatud indeks uues kuues, kuid hoiame teid kursis selle arengutega veel ennegi.

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.
Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy