Indeks

Vaata Indeksi platvormi ja osale SIIN.

LAE ALLA INDEKSI INFOVOLDIK

INDEKSI INFOVOLDIK EKSPORTIVALE ETTEVÕTTELE

Mis on Indeks?

Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis tegutsevatele ettevõtetele mõeldud vastutustundlikkuse-alane (CSR) enesehindamise vahend. Indeks on ettevõttele ka praktiline töövahend CSR teemadega tegelemisel. Iga-aastase osalemise tulemusena on võimalik jälgida oma arengut ajas ning saada ideid ja soovitusi hindajatelt.

Indeksis osalemiseks tuleb täita ankeet, mille tulemusel kaardistatakse, kuidas on vastutustundlik äritegevus integreeritud ettevõtte strateegiasse ja igapäevategevustesse, mil viisil on kaasatud töötajad ja teised sidusrühmad ning milline on ettevõtte konkreetne jobitel.com tegevus kogukonnas, loodus- , töö- ja turukeskkonnas. Küsimustiku täitmine aitab kaardistada, millised on vastutustundlikkusega seotud kõige olulisemad teemad ja arengukohad just Sinu ettevõtte jaoks.

Indeksi ankeedid läbivad hindamise, mille tulemusel saavad edukamad ettevõtted võimaluse kasutada Indeksi märgist (pronks, hõbe või kuldtase). Iga ankeeti hindab vähemalt 2 hindajat ning lisaks ka valdkonnaeksperdid teatud aspektides. Kõikide koostööpartnerite kohta saate lähemalt infot indeks.csr.ee lehelt.

VEF-FB_ad

 Miks osaleda?

  • Ettevõtte usaldusväärsusega tegelemiseks,
  • Oma ettevõtte tegevuste kaardistamiseks ja teemaga süvitsiminemiseks;
  • Oma ettevõtte tuntuse laiendamiseks ettevõtete võrgustikes, investorite, klientide, tarbijate ja partnerite seas ning avalikus sektoris;
  • Ettevõtluskeskkonna eetilisemaks muutmisse panustamiseks ning oma ettevõtte eestkostetegevuste tugevdamiseks.

 

Mida osalenud ettevõtted Indeksist arvavad?

”Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi märgis võimaldab BaltCapil anda selge sõnum nii oma kohalikele kui rahvusvahelistele klientidele, investoritele ja portfellifirmadele, et meie jaoks on jätkusuutlik ja vastutustundlik tegevus prioriteediks ning oleme integreerinud selle oma põhitegevusse.”

BaltCapi juhtivpartner Martin Kõdar

CSR on olnud EU välisturgudel tähtsaks teemaks aastakümneid ning mida aasta edasi, seda enam mõistavad ka Eesti ettevõtted vastutustundliku ettevõtluse potensiaali oma ärimudelis. Märgata on, et üha enam partnereid ning ka kliente soovivad teada ettevõtte telgitagustest tegemistest ning langetavad oma valiku just ettevõtte vastutustundlikust käitumisest lähtuvalt. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi kuldtaseme märgis on meie jaoks hea kommunikatsiooniinstrument, mis ei vaja pikki selgitusi. Kuldtase tähendab, et oleme igas valdkonnas andnud endast parima – ta peegeldab Loodusvägi OÜ põhiväärtusi ja on koostööpartneritele äratuntavaks kvaliteedimärgiseks. Oma kogemusest võime öelda, et ettevõtetele, kes ei ole eksportturgudel veel laialt populaarsust kogunud, aitab märgis kindlasti tõsta usaldusväärsust uute kliendisuhete loomisel.”

Kristo Tuurmann,  Loodusvägi OÜ tegevjuht

”Globaalse juhtiva personaliettevõtte Manpower võtmeklientide seas läbiviidav uuring näitab vastutustundliku ettevõtluse (CSR) tähtsuse kiiret kasvu. Kui 2000-ndate alguses nõudis või eeldas CSR programmi olemasolu potentsiaalsetelt partneritelt ca 10% rahvusva xjobs.org/ helistest klientidest, siis täna on see kasvanud üle 90%. Ilma selleta ei saa kvalifitseeruda teenuse pakkujaks, koostööst rääkimata.”

Manpoweri Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra

VAATA OSALEMISE VÕIMALUSI

 

Untitled1justiitsmin_3lovi_estdownloadTooinsp_3lovi_est_031089-56df1f7e1bca4a1391daeb8359dfb932download

Liitu Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi uudiskirjaga, et saada jooksvalt kasulikku infot töö- ja ettevõtluskeskkonnaga seotud teemadel.
Kontakt

MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum
Telliskivi 60a (A3 majaosa), 10412 Tallinn
foorum@csr.ee

Võta ühendust
Privacy Policy